Taekwon-do

gen choi teakwon doЗасновник таеквон-до (в деяких прочитаннях «тхеквон-до»), генерал Чой Хонг Хі, народився 9 листопада 1918 року в містечку Хваде, що знаходиться на території сучасної КНДР. Вважається, що в дитинстві він був кволою і хворобливою дитиною, що було причиною постійного занепокоєння його батьків.

У віці 12 років батько відправив його вчитися каліграфії до одного з найбільш відомих вчителів Кореї, який, крім каліграфії, був майстром тае-кьон - мистецтва боротьби ногами. Бачачи слабке здоров'я свого учня, вчитель почав зміцнювати його тіло вправами цього виду мистецтва.

У 1937 році Чой виїхав до Японії продовжувати навчання в токійському університеті, де познайомився зі своїм співвітчизником, який займався карате. Через два роки Чой Хонг Хі став володарем чорного поясу цього бойового мистецтва. Техніка карате і тае-кьон і була покладена в основу техніки таеквон-до.

general choy

З початком Другої світової війни генерал Чой був покликаний в японську армію. Перебуваючи на службі в Пхеньяні, він був заарештований, як один із засновників руху за незалежність Кореї, і був посаджений в японську в'язницю. Там, для боротьби з нудьгою і підтримки фізичних кондицій, Чой починає практикуватися в бойовому мистецтві в своїй камері. Незабаром його співкамерники стають його учнями, а вся в'язниця перетворилася на величезний тренувальний зал.

Звільнення Кореї Радянською Армією в серпні 1945 року вивільнило Чой Хонг Хі з тюремного ув'язнення і врятувало його від виконання смертного вироку. Після звільнення колишній в'язень попрямував в Сеул, а потім отримав призначення в нову Південно-корейську армію, в званні молодшого лейтенанта, що послужило стартовим майданчиком для виведення даного виду спорту на нову орбіту.

gen choi

На острові Чеч-жу, вже, будучи генералом, Чой Хонг Хі організував ударну 29-ю піхотну дивізію, яка з часом стала авангардом армійського таеквон-до. На базі дивізії готувалися інструкторські кадри для армії, і розвивалася система сучасного таеквон-до.

У 1955 році в Кореї таеквон-до офіційно визнали видом бойового мистецтва. У 1962 році Чой Хонг Хі був призначений послом в Малайзію, де доклав багато зусиль для поширення цього виду спорту. У 1965 році посол Чой, на той час генерал-лейтенант у відставці, отримав доручення від уряду очолити делегацію для відвідування ФРН, Італії, ОАЕ, Туреччини, Малайзії та Сінгапуру з місією доброї волі. Значення цих поїздок визначалося тим, що вперше в історії Кореї, посол представляв світу таеквон-до, як національний вид бойового мистецтва.

 

teakwon do Choi

22 березня 1966 року мрія худого юного учня каліграфії, що виріс в генерала і посла, стала реальністю. Асоціації десяти країн утворили Міжнародну Федерація Таеквон-до (I. T. F.), президентом якої став Чой Хонг Хі. У 1972 році, штаб-квартира федерації була перенесена в Торонто (Канада). А в 1985 році перенесена до Відня (Австрія), де і знаходиться в даний час.

 

В даний час таеквон-до розвивається в більш ніж в 120-ти країнах світу, маючи в своєму складі 10 мільйонів спортсменів.

Наша місія
sparta logo
«Taekwon-do»- науково обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних і духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини

Контактна інформація

м.Ірпінь, вул. Садова 94
mail
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.