СК "Спарта"

«Не дивлячись на те, що клуб існує недавно, з 2009 року, його юридична реєстрація стала кульмінаційним моментом в історії його розвитку. Насправді, почалося все набагато раніше...

     Історія клубу починається з 1989 року, коли завдяки показовим виступам демонстраційної команди з Північної Кореї, котрі проходили на стадіоні «Динамо» (зараз «ім. В. Лобановського»), Київ охопив бум таеквон-до. Сотні підлітків і дорослих прагнули потрапити в напівлегальні секції з надією, коли небудь повторити побачене. Серед спраглих виявилися і ми, я і Андрій Нащінець.

      Нам пощастило з тренерами. Відточуючи свою техніку в підвалах, не дотримуючись ніякої методики тренувального процесу, не маючи належної екіпіровки, ми з лишком компенсували ці недоліки самовіддачею і величезним бажанням. Але хотілося більшого ... І цією подією став приїзд в Україну, в 1990 р, Лі Граніту (Узбекистан), чемпіона Радянського Союзу з таеквон-до І.Т.Ф. Відновлюючись після важкої травми, за наполяганням лікарів, Граніт вирішив, тимчасово, замінити свою спортивну кар'єру на тренерську. Найважче тренувань не було ні до, ні після нього. Чергуючи величезні фізичні навантаження зі справжньою базовою технікою, Лі Граніту, в найкоротші терміни, вдалося зробити ривок в нашому спортивному розвитку. Фундамент був закладений ...

          У 1991р., з метою розвитку таеквон-до, в Україну з Північної Кореї, був направлений міжнародний інструктор, майстер Хон Чоль (IV дан). Людина-легенда, що має нагороди за бойові заслуги він на довгі роки став для нас прикладом для наслідування. Вимогливий на тренуваннях і скромний в побуті, Майстер ділився з нами секретами в будь-який час і в будь-якому місці. Викладаючи, згодом, серед спортсменів Хон Чоль визначив вузьке коло, що складається з 30-ти чоловік, які мали не тільки захищати спортивну честь міста і країни, але передавати свої знання іншим. Так почався наш тренерський шлях...

      Перший значущий тренерський успіх прийшов до нас в 1998 році, коли в Москві на Дитячо-юнацьких олімпійських іграх, що проходили під егідою Міжнародного Олімпійського Комітету, в рамках демонстраційної програми, вісім наших вихованців завоювали 3 золотих (Копаниця Павло, Карасик Іван, Матюшок Максим), 2 срібних і 3 бронзових нагороди. Ця група стала передовою в Україні на довгий час.

       Змінювалися покоління вихованців, але з року в рік ми поставляли для головної команди країни гідну зміну. Чемпіонами та призерами міжнародних змагань, в різні роки, ставали Литовченко Геннадій, Мельниченко Богдан, Сидоренко Тимур, Борисенко Юлія, Фірсов Максим, Козлов Денис та ін.

      З року в рік середньостатистичний вік тих, що займаються зменшувався. Все частіше стали проводитися дитячі турніри з таеквон-до І.Т.Ф.. У 2008 році ми отримали запрошення на Кубок країн Балтії, в якому, незважаючи на велику кількість учасників, здобули перемогу. З цього моменту почався новий період в історії клубу...             

Після закінчення КІМО, до тренерської роботи приступив Ісакович Володимир, випускник одного з перших поколінь наших чемпіонів. До викладання таеквон-до приступили висококласні досвідчені спортсмени - Мельниченко Богдан, Фірсов Максим і Свиридов Олег. Кількість і якість спортсменів, які займаються в клубі росли. Розуміючи, що сила - в єдності, до нас почали приєднуватися інші успішні тренера: Немикін Кирило, один з учнів Хон Чоля, досвідчений педагог, який заповнив «прогалини» клубу в техніці формальних вправ; Жарук Олександр, який, на той момент, тренував невелику кількість дітей, але серед них вже були призери та переможці всеукраїнських турнірів.

      Проба сил в новому складі відбулася в 2010 р. на Відкритому кубку Європи серед дітей «Перша столиця», який проходив в м. Харків. Успіх був приголомшливий. Вже на другий день змагань стало незаперечним, що за кількістю золотих медалей ми відірвалися далеко від конкурентів. А далі були перемоги в Черкасах, Мінську, Дніпропетровську, Житомирі, Таллінні, діти набирали обертів ...    

Треба було вивести на новий якісний рівень юніорів. Безперечно, в цьому нам допомагав тільки Нащінець Андрій, який мав на той час на своєму рахунку, в цій віковій групі, чемпіонів та призерів Світу та Європи. Завдяки Андрію наш тренерсько-суддівський корпус поповнив і Дубецький Павло - один з його вихованців, майстер спорту міжнародного класу, переможець і призер міжнародних змагань з таеквон-до І.Т.Ф. Наші спортивні шляхи, з Андрієм, знову перетнулися.

    У 2011 році на Чемпіонаті Європи, який проходив в Естонії, в складі національної збірної команди України, вже було 22 наших вихованця (з 74 членів збірної). Вперше абсолютними чемпіонами Європи, серед юніорок і жінок, стали вихованки нашого клубу Гриньків Романна і Моісеєнко Вікторія. У вересні цього ж року на Чемпіонаті Світу серед дорослих, який проходив в Північній Кореї, бронзовими призерами стали Клименко Андрій і Тугай Аліса, Моісеєнко Анна, Грищенко Анна, а тренерський склад клубу поповнив, який переїхав з Кіровограда до Києва, Суровцов Андрій.   

У 2012 р кількість наших спортсменів в збірній зросла до 35. Звання абсолютного чемпіона Європи, серед юніорів, отримав Яковенко Микола, а загальна кількість завойованих медалей - 46, в 9 видах програм!

    Рік 2013. Найбільш пам'ятний рік в історії клубу. Чемпіонат Європи - 49 спортсменів СК "СПАРТА" в складі національної збірної!!! Чемпіоном Європи серед юніорів, по спарингу, стає Стеценко Андрій, а юніорки - чемпіонками Європи по командному спарингу! Савицький Олександр - чемпіон Європи з формальних вправ, вперше за всю історію незалежності України!!! Але немає часу для почивання на лаврах, вся увага вже направлена на чемпіонат Світу серед дорослих і наші досвідчені спортсмени не підкачали! Моісеєнко Анна і Моісеєнко Вікторія - чемпіонки Світу з спарингу, Гавриленко Вероніка - чемпіонка Світу в командній спецтехніці! Це тільки чемпіони не рахуючи великої кількості призових нагород, що в підсумку виводить Україну на 3-є місце в загальнокомандному підсумку, вперше в історії нашої держави!!! На наш жаль не обійшлося і без втрат, тренерський склад покинув Нащінець Андрій, який вирішив спробувати свої сили в рамках іншого клубу, ну а ми продовжуємо рухатися вперед!

   А далі ..., а далі ..., а далі Ви будете читати в новинах, знаходити нові або вже знайомі прізвища, разом з нами радіти нашим перемогам, брати участь в житті клубу і знати, що двері наших залів відкриті для всіх і завжди! Ми готові ділитися знаннями і виховувати нових чемпіонів, від яких вимагається тільки терпіння і бажання... »

Ігор Чехов

Наша місія
sparta logo
«Taekwon-do»- науково обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних і духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини

Контактна інформація

м.Ірпінь, вул. Садова 94
mail
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.