Корисна інформація

ITF

Тхеквон-до - це корейський вид рукопашного бою, засновником якого є генерал Чой Хонг Хі, спочатку був створений для спецпідрозділів корейської армії. Головним чином упор в тренувальному процесі робиться на роботу ніг (70% - удари ногами, 30% - руками), швидкі переміщення, витривалість і точність.

 

Тхеквон-до отримало свою назву 11 квітня 1955 р а 22 березня 1966 асоціації В'єтнаму, Малайзії, Сінгапуру, ФРН, США, Туреччини, Італії, Єгипту і Кореї утворили Міжнародну Таеквон-До Федерацію (ІТФ).  

 

Туль - комплекс, що складається з основних атакуючих і захисних рухів, що виконуються в логічно обґрунтованій послідовності. Ті, що займаються імітують двобій з декількома суперниками. При цьому виконуються різні атакуючі, або захисні дії, що відповідають «обстановці». Туль покликаний оцінити здатність зберігати рівновагу, концентрацію уваги і красу руху. Назва «туль», число рухів, а також діаграма переміщень, символізує або героїв корейського народу, або знаменні дати в історії Кореї. Всього існує 24 формальні вправи.

 

Спаринг - тренувальний бій, метою якого є виявлення найсильнішого на даний момент спортсмена. Спаринг дозволяє розвинути бійцівський дух і хоробрість навчитися «читати» маневри і тактику суперника, отримати об'єктивну оцінку своєї майстерності.

 

Спеціальна техніка - це удари по закріпленим на певній висоті і відстані дошках, нанесені ногами в стрибках. Мета спеціальної техніки - показати можливість ефективної атаки суперників, розташованих за якоюсь перешкодою, або на великій відстані від атакуючого, але не має на меті демонстрації сили удару. Цей вид програми розвиває вміння вирішувати складні рухові завдання.

 

Силове розбивання - це розбивання певної кількості дошок ударами рук і ніг. Мета включення розбивання в програму виступів - продемонструвати глядачам і спортсменам, наскільки сильні виконуються удари. Цей вид програми розвиває концентрацію уваги і силу ударів.

 

Самозахист. Мета - демонстрація ефективного використання енергії руху противника собі на користь. Слід пам'ятати, що техніка самооборони застосовна тільки в тому випадку, якщо вона регулярно вдосконалюється в умовах, максимально наближених до реальних. Самозахист допомагає розвивати координацію рухів і акробатичну підготовку.

 

Для оцінки розвитку характеру, сили духу, стійкості, техніки і індивідуальних можливостей в таеквон-до існує своя система. Шкала оцінок розділена на 19 градацій: 10 гипов і 9 данів. Відлік гипов йде у напрямку убування, від 10-го (найнижчого) до 1-го. Відлік данів йде по зростаючій від 1-го до 9-го Дану. Пояси мають наступну кольорову гаму: білий, жовтий, зелений, синій, червоний, чорний і проміжні (біло-жовтий, жовто-зелений і т.д.). Градація чорних поясів виглядає наступним чином:

 

1 дан-3 дан - помічник інструктора (Бусабом);

 

4 дан-6 дан - інструктор (Сабом);

 

7 дан - 8 дан - майстер (Сахен);

 

9 дан - Грандмайстер (Сасонг).

Наша місія
sparta logo
«Taekwon-do»- науково обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних і духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини

Контактна інформація

м.Ірпінь, вул. Садова 94
mail
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.